nanny
Caut o sluja de nanny in zona chicago/oak park sau chiar si suburbiile de nord. Am fost invatatoare in Romania pentru 3 ani inainte de a veni aici live in ( au pair) si live out nanny pentru mai bine de 5 ani.Am un baietel de 15 luni care este tare fericit si jucaus pe care trebuie sa il aduc cu mine. Sunt la randul meu plina de energie imi place sa ma joc mult cu copii sa facem cat mai multe activitati din care pot invata cat mai multe lucruri utile.Vorbesc si engleza si romaneste foarte bine
630-487-0611
Sarbatorile de iarna vin cu pasi repezi.Si de fiecare data simtim nevoia sa daruim bucurii celor dragi. Toti avem in viata noastra parinti sau bunici care oricat de mult ne-am dori sa-i avem aproape de multe ori este imposibil.Iar ei, cu generozitatea caracteristica varstei nu cer nimic desi au nevoie...de vorbe frumoase si calde ,de-o inbratisare si poate de cineva care sa-i asculte.Caci au povesti si amintiri neatinse de vreme pe care vor sa le spuna cuiva.Crede-ti ca cer prea mult ? Nici vorba.Acordatile aceasta sansa, (poate cea din urma)printr-o persoana rabdatoare cinstita si corecta.,care v-a face tot cei v-a sta in putinta ca dvs sa va bucurati cat mai mult timp de prezenta lor. Stiti vorbele acelea intelepte ?" Daca nu ai un batran sa-l cumperi." Am viza pentru sua pana in 2011 .Mai doua aspecte de precizat -------doresc sa lucrez numai in Chicago sau suburbii si nu pot sa imi iau un angajament daca e vorba de mai mult de doua persoane.Va multumesc ptr timpul acordat.Adresa mea de e-mail este