SAFETY DEPARTMENT a MMM FREIGHT CORP este în căutarea managerului perfect de recrutare!

Candidatul ideal deține un rol foarte important în întregul proces de recrutare a șoferilor. Principalul tău obiectiv este de a contacta șoferi potențiali și de a determina dacă aceștia ar fi o potrivire perfectă pentru compania noastră.

Responsabilitati:

* Gestionează apelurile telefonice
* Construiește și menține relații cu potențialii candidați și confirmă nivelul de interes pe tot parcursul procesului de angajare.
* Compară calificările unui șofer cu cerințele pozițiilor deschise.
* Explică beneficiile acestora ca și șoferi a MMM FREIGHT CORP
* Ghidează solicitanții prin procesul de precalificare și cerere.

Dacă ai:
- Min. 1 an de experiență în recrutări sau client service
- Limba engleză necesară (rusa este opțională)
- Abilitatea de a comunica eficient
- Abilitatea de multi-tasking

atunci poate ești candidatul potrivit!

Vă rugăm să apelați la 872.888.3583 sau 608.432.4122 pentru mai multe detalii!